در ادامه معرفی مشاغل و حرفه هایی که قابلیت ساخت و طراحی سایت برای آنها است ، این دفعه به سراغ طراحی سایت برای دنیای موسیقی از جمله گیتار خواهیم رفت.کسانی که مشغول به فروش انواع گیتار یا کسانی که انواع سبک های گیتار را آموزش میدهند از جمله کسانی هستند که میتوانند با طرحی سایت برای خود به درآمد های باورنکردنی متناسب با درجه کارشان و حرفه شان برسند.فروشندگان انواع گیتار با داشتن سایت میتوانند با ارائه فروش و خرید بهترین گیتار ها به فروش های خوبی دست یابند.همچنین مدرسان گیتار با طراحی سایت برای خود میتوانند با ارائه آموزش هایی همانند بهترین گیتار سبک فلامنکو یا بهترین گیتار سبک پاپ به درآمد خوبی برسند.دنیای موسیقی میتواند پر از ایده برای کار در حیطه فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی باشد که هر کس باید فکر خود را درگیر کند که چطور میتواند از این دریای بی کران سهم بزرگ خود را برداشت کند.برای کسانی که در این حیطه هستند و آشنایی بخصوصی برای ایجاد کسب و کار اینترنتی با ایجاد وب سایت ندارند برایشان چند مطلب ارائه میکنیم تا بتوانند کار خود را شروع کنند.

قوانین اصلی برای خرید اولین گیتار وجود دارد. به عنوان مثال باید ابتدا مشخص کنید که درمدت زمان کم یا زیادی می خواهید گیتار بزنید ، به این معنی که شما ممکن است در سال بعد بخواهید یک گیتار جدیدتر بخرید. همچنین مقدار هزینه ای که میخواهید برای خرید گیتار صرف کنید را همین ابتدا تعیین کنید. اگر میخواهید در مدت طولانی مثلا چند سال گیتار بزنید باید هزینه ی بیشتری صرف کنید تا گیتاری با کیفیت بالا بخرید که پرهزینه است. اما اگر فقط میخواهید تمرین کنید لازم نیست که هزینه ی زیادی صرف خرید گیتار کنید، گیتارهای ارزان قیمتی که از 1 میلیون تومان تجاوز نمیکنند هم کافی است. علاوه بر این هنگام خرید اولین گیتار این موارد را در نظر بگیرید.خرید گیتار برای سبک پاپ و خرید گیتار برای سبک فلامنکو دارای نکات زیادی است که باید رعایت شود.

سبک، گونه یا ژانر موسیقی یک مقوله یا نامی قراردادی است که برای توصیف صفات قطعه‌هایی از موسیقی که متعلق به رسوم مشترک هستند، بکار می‌رود. موسیقی می‌تواند از طرق بی شماری در سبک‌های گوناگون تقسیم شود. ماهیت هنری موسیقی به این معنی می‌باشد که این گونه طبقه‌بندی‌ها عمدتاً قراردادی و بحث برانگیز هستند.

فلامنکو ، کلاسیک و پاپ
فلامنکو : این سبک در واقع سبک اصلی و مادر گیتاره چرا که این موسیقی سنتی اسپانیاس و تمام تکنیک ها و ریتم هایی که در دو سبک دیگه وجود داره از این سبک نشأت میگیره . این سبک یک سبک کاملا حرفه ای و تکنیکیه که نیاز به درک عمیق و تمرین زیاد داره . اما با تسلط به این سبک در سایر سبک ها مشکلی نخواهی داشت . بحث نت خوانی و تئوری موسیقی در این سبک در کنار نوعی نت نویسی به نام ” سیفرا ” وجود داره که در اصطلاح عام سیفرا رو به نام تبلچر میشناسن که این نوع نت نویسی مربوط به فلامنکو میشه . سبک فلامنکو تلفیقی از ریتم و ملودیه که برای تمامی تکنیک ها و ریتم ها اسامی انحصاری داره . این سبک همانند موسیقی سنتی ایران دارای دستگاه های موسیقیایی هست و یکی از ملزومات اون شناخت دستگاه ها و ساختار موسیقیایی اونهاس .

پاپ : این سبک ساده ترین سبک گیتار و متاسفانه عمومی ترین سبک هست چون سرعت یادگیری بالاس و تکنیک خاصیم نداره جز مقداری تمرین برای نواخت ریتم و گرفتن آکورد . عمومی ترین ریتمی که توی پاپ کاربرد داره ریتم رومباس که این ریتم انحصارا مربوط به فلامنکو میشه که از اونجا وارد پاپ شده چون دارای آهنگ ریتمیک و جالبیه .

پس تا این مرحله نحوه خرید گیتار برای سبک پاپ و خرید گیتار برای سبک فلامنکو را دانستیم.

بهترین گیتار برای سبک فلامنکو

مدل LAVIDA BFG2R

از نسخه ی گیتار BGF1، LAVIDA در حال گسترش BFG2R Nylon String Flamenco Guitar است که هنوز هم در دنیای گیتار نسبتا جدید است. بااین حال BFG2R از لحاظ کیفیت و ویژگی ها با دیگر گیتارهای فلامینکو متفاوت نیست. BFG2R در تمام ابعاد شبیه BGF1 است بجز روکش قرمز صنوبری که در این گیتار استفاده شده است. از دیگر ویژگی های برجسته ی این گیتار- که در گیتارهای فلامنکو رایج است -شامل پشت و بدنه ی گیتار است که از رزوود ساخته شده است و همچنین طراحی فینگربورد که برای ساخت آن به تنهایی از رزوود استفاده شده است. قسمت دسته ی این گیتاراز چوب ماهون آمریکایی ساخته شده است و طراحی آن برای نواختن افرادی با دستان کوچک مناسب است. کل طراحی وساخت عالی است، به صورت زیبا از چوب ساخته شده است که به صورت استادانه و بدون هیچ عیب و نقصی ساخته شده است.اتصالات LAVADIA BFG2R از PVC ساخته شده و برای ساخت پل گیتار از رزوود استفاده شده است. همه ی اینها نشاندهنده ی این است که طراحی کلی عالی است. تزیینات کلی بی همتاست و اندازه اش 650 میلیمتر است.

بهترین گیتار برای سبک فلامنکو و پاپ

گیتار فلامنکو alhambra 2f

در موارد پیشنهادی ما کمترین قیمت را دارد ولی بسیار محکم است. گیتار فلامنکو الحمبرا مدل 2F یکی از بهترین گیتارهای فلامنکو است که می‌توانید در این بازه‌ی قیمت پیدا کنید. صفحه‌ی رویی این گیتار از جنس چوب مرغوب صنوبر آلمانی یکپارچه ساخته شده که در اکثر گیتارهای گران قیمت‌تر نیز بکار می‌رود. پشت و کناره‌های آن از جنس چوب روشن و زیبای چنار لمینت است که یکی از مناسب‌ترین چوب‌ها برای ساخت گیتار فلامنکو محسوب می‌شود. ترکیب چوب‌های نرم و روشن صنوبر و چنار یکی از بهترین فرمول‌ها برای رسیدن به صدای ضربه‌گونه و آتشی مزاج سبک موسیقی فلامنکو اسپانیا است. با این ترکیب چوب، گیتار 2F صدای شگفت‌انگیز زنگ‌داری دارد که از روشنی و تردی مناسبی نیز برخوردار است. همان‌طور که می‌دانید صدای چوب صنوبر با بالا رفتن سن گیتار بهتر و بهتر نیز خواهد شد. دسته‌ی این گیتار از جنس چوب محکم ماهون است.

مدل LAVIDA BFG1

LAVIDA با گیتار نسبتا جدید فلامینکو سیم نایلونی BFG1 که در دنیای گیتار خیلی مشهورهم نیست باز گشته است. با این وجود LAVIDA BFG1 از لحاظ ویژگی ها و کیفیت همانند دیگر گیتارهای فلامنکو است. این گیتار از روکش صنوبر به عنوان طراحی با مواد خوب، همراه با دیگر ویژگی های قابل توجه گیتارهای فلامنکو ساخته شده است. LAVIDA BFG1 یک گیتار فلامنکو اسپانیایی است که از ویژگی های ساخت بدنه ی آن روکش صنوبربا کیفیت بالا میباشد. طراحی پشت وپهلوهای بدنه از از آگاتیس ساخته شده است در حالیکه فینگربورد تنها از رزوود-rosewood- ساخته شده است. دسته گیتار از چوب ماهون آمریکایی میباشد و طراحی این گیتار برای نوازنده هایی با دستان کوچک مناسب است. کل طراحی بسیار زیباست و بصورت ماهرانه ساخته شده است.محل اتصالات و پل گیتار از رز چوب ساخته شده که نشان میدهد طراحی کلی گیتار عالی است. تزئینات بی عیب و نقص است. اندازه ی این گیتار650میلیمتر است و این یک گیتار آکوستیک کلاسیک است.

مدل 3f الحمبرا

مارک های الحمبرا که ساخت چین و تایوان هستند یکی از بهترین گزینه ها برای خرید در ایران هستند. گیتار فلامنکو الحمبرا مدل 3F یکی از بهترین گیتارهای فلامنکو است که می‌توانید در این بازه‌ی قیمت پیدا کنید. صفحه‌ی رویی این گیتار از جنس چوب مرغوب صنوبر آلمانی یکپارچه ساخته شده که در اکثر گیتارهای گران قیمت‌تر نیز بکار می‌رود. پشت و کناره‌های آن از جنس چوب روشن و زیبای چنار لمینت است که یکی از مناسب‌ترین چوب‌ها برای ساخت گیتار فلامنکو محسوب می‌شود. ترکیب چوب‌های نرم و روشن صنوبر و چنار یکی از بهترین فرمول‌ها برای رسیدن به صدای ضربه‌گونه و آتشی مزاج سبک موسیقی فلامنکو اسپانیا است. با این ترکیب چوب، گیتار 3F صدای شگفت‌انگیز زنگ‌داری دارد که از روشنی و تردی مناسبی نیز برخوردار است.

بهترین گیتار برای سبک پاپ

گیتار الکتریک ESP LTD EX-200 BLACK

کمپانیESP یک کمپانی معروف و برجسته ی ژاپنی در زمینه ی گیتار است و در درجه ی اول تمرکزشان روی گیتار های الکتریک و بیس است. به همین دلیل گیتارهای الکتریک و بیس این کمپانی شهرت جهانی دارد و بهترین نوازندگان و بند های موسیقی دنیا از گیتارهای این برند استفاده می کند.

در سال ۱۹۷۵ فردی به نام هیساتاکه شیبویا (Hisatake Shibuya) مغازه ای با نام Electric Sound Products (ESP) تاسیس کرد که در زمینه ی تامین قطعات جایگزین سفارشی گیتار برای بازار داخلی ژاپن فعالیت می کرد. این نام برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ وارد آمریکا شد و در سال های ۱۹۸۴-۱۹۸۵ این کمپانی شروع به ساخت ابزارهای سفارشی برای هنرمندان نیویورک کرد و موفق شد محصولات خود را به شرکت هایی معروفی همچون Kramer و شکتر بفروشد.

رفته رفته این کمپانی با مدیریت بی نظیر مدیران خود، بالا رفتن کیفیت و تنوع بی نظیر آن ها در ساخت گیتار و همچنین کمتر شدن قدرت رقبا توانست جایگاه خود را در دنیا تثبیت کند به طوری که در حال حاضر نمایندگی و خط تولیدهای بزرگی در شهرهای مختلف دنیا مانند توکیو، نیویورک، هالیوود و… دارد.

این کمپانی با سری های سفارشی خود برای گروه ها و هنرمندان مشهور جهان همچون جرج لینچ، جیمز هتفیلد، پیج همیلتون، جف هانمن و… همچنین گروه های معروف راک داکن، متالیکا، Mastodon، مگادث و Slayer و… توانست نام خود را در بین افراد علاقمند به سبک های متال ،راک و هوی متال به درجه ی اول توجه برساند به صورتی که هر کسی که بخواهد وارد این سبک ها شود حتما گیتارهای ESP در اولویت او قرار دارند.

گیتارهای ESP چون همگی دست ساز و بسیار گران می باشند این کمپانی تدبیری اندیشه است تا عموم مردم نیز بتوانند از این کمپانی خرید کنند به همین دلیل خط تولید LTD را راه اندازی کرد و گیتار های خود را با کیفیت و قیمت پایین تر به تولید انبوه رساند.

گیتار الکتریک ESP LTD F-10 KIT

Small Body

گیتارهای اسمال بادی توسط هنرمندانی از جمله اد شیرن استفاده می‌شوند و به همین دلیل به تازگی محبوبیت دوباره‌ای پیدا کرده‌اند. چنین گیتارهایی مشابه دردنات هستند اما اندازه‌ی بسیار کوچکی دارند. سفر کردن با آن‌ها نیز آسان‌تر است.