ایجاد کسب و کار آنلاین با توجه به رشد سریع فناوری‌های موجود از جمله گوشی ها و اینترنت از بایدهایی است که هر بیزینسی بهتر است داشته باشد. یکی از بیزینس های پرسود فروش دستگاه‌های الکتریکی تعمیر خودروها است. دستگاه تستر ایسیو یکی از پرکاربردترین وسایلی است که هر مکانیک و تعمیرگاهی به آن نیاز دارد. پس اگر فروشنده چنین دستگاهی هستید هر چه سریعتر اقدام به طراحی کسب و کار آنلاین خود نمایید تا مشتری های آنلاین خود را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم دستگاه تستر ایسیو را بررسی و نقاط ضعف و قوت آن را را به شما معرفی نماییم تا بتوانید در انتخاب تستربهترین گزینه را انتخاب کنید.این دستگله هوشمندانه عیب ها و مشکلات خودرو را مشخص میکند.

تسترایسیو همانطور که از نامش پیداست.یک دستگاه مخصوص اتومبیل برای تست کردن ،بررسی و صحت سالم بودن ایسیو خودرو می باشد.نحوه کار آن اینگونه است که توسط یک کابل مخصوص به دستگاه تستر و خودرو متصل می شود.و به صورت هوشمند خرابی ها موجود در خودرو را به ما نمایش می دهد.یکی از خوبی های این تسترها این است که می تواند چندین خودرو را که دارای سیستم انژکتور شور متفاوت می باشد پشتیبانی کند.شرایط یک سیستم انژکتورشوری شامل رله ها، عملگرها، سنسورها را برای تعمیرکاران فراهم می کند.کارکرد ایسیو در خودرو های خارجی پیشرفته تر شده است به طوری که سیستم ایسیو آنها دارای قابلیت ارتقای سخت افزاری و نرم افزاری دارد و به راحتی می توان در سیستم مدیریتی آن به آپدیت نرم افزاری آن با فرمت های مخصوص یه خود اقدام کنیم .این دستگاه سوئیچ فعالسازی دارد که با فعال سازی آن دور و عملکرد دستگاه و یا خودروی شما را نمایش می دهد.عمده مشکلاتی که ecu دچار آنها می شود معمولاً مربوط به سیم کشی خودرو، سنسور ها و عملگر های خودرو است. در نتیجه صحت سلامت ایسیو را نمی توان زمانی که بر روی خودرو است به طور قطع تشخیص داد. همچنین در مواقعی که خودرو در دسترس نیست استفاده از تستر ای سی یو راه حل موجود برای تست ایسیو است.تستر ایسیو در واقع شبیه ساز خودرو است. تستر ای سی یو جهت تست ecu بدون خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. از طریق تستر ecu شما این قابلیت را دارید که عملکرد سنسور های مختلف و همینطور پارامتر هایی همچون برق سر انژکتور و کوئل ها را توسط ECU کنترل و عیب یابی کنید.

بعد از خواندن این مطلب پیشنهاد میشود مقاله مربوط به آموزش بورس هم مطالعه فرمایید

 

تستر ایسیو چیست

تستر های ایسیو دارای کاربرد های متعددی می باشند از جمله :

1-آنالیز شیر الکترینیکی کنیسترها-شناسایی و به کار بستن ایوبیلیز ها-هماهنگ سازی سویچ دستگاه-کنترل و آنالیز دور موتور-قطع اتصال بیس های منفی ایسیو

-ولتاژ سنج-فعالسازی سنسور اکسیژن دستگاه-توانایی فلش خودکار-چکآپ چراغ استارت و آمپرآب-فعال سازی و اجرای رله اول و دوم ایسیو در تستر ایسیو

-بررسی بویین در انژکتور دستگاه-آنالیز و فعال سازی ccn-تست و فعال سازیfn-تست و فعالسازی com-تست و فعال سازی ایسیو 2000-تست و فعال سازی bcm-تست و فعال سازی bsi-کنترل قشار میل گاز-آنالیز و کنترل cng-سنسور میزان دمای آب رادیات-سنسور دمای هوا-سنسور کیفیت دریجه گاز-بارگذاری سنسور مپ-بررسی دمای کاری خودر.اینکه چه قسمتی از ecu با مشکل مواجه شده است اهمیت بالایی دارد زیرا ای سی یو دستورات تمامی عملگر ها و سنسور ها را صادر می کند

در ادامه به مهم ترین پارامتر هایی که تاثیر به سزایی در عملکرد خودرو دارند و نمایش آنها توسط ایسیو انجام می شود خواهیم پرداخت.

برند های تولید کننده ایسیو در ایران به چندین دسته تقسیم می شوند که می توان از انواع آن به نوع ایرانی و نوع خارجی آن اشاره کرد .بارها این جمله را از سوی فروشندگان و کسانی که با خرید و فروش قطعات و لوازم جانبی خودرو کار می کنند شنیده اید که گران بودن دلیل بر کیفیت قطعه نمی باشد.تستر های ایسیو با توجه به مدل هایی که دارند هر کدام برای دستگاه به خصوصی تعریف شده اند .انژکتور و کوئل: آمدن برق به طور پالسی بر سر آنها در این قسمت نشانگر کارکرد صحیح است. نشانگر خراب بودن ای سی یو از سمت کوئل با انژکتور هم عدم کارکرد و یا یکسرگی آنها است. خرابی IC موجب یکسرگی می شود و قطع شدن مسیر مرتبط با فرمان انژکتور و یا کوئل موجب عدم کارکرد می شود. استپر موتور: تستر ایسیو ها عموماً یک استپر موتور دارند که باید در زمان باز و بست سوئیچ حرکت کند و همینطور از طریق تست عملگر این امکان وجود دارد که صحت ecu بررسی شود. اگر استپری که روی دستگاه تستر ای سی یو قرار دارد کار نکند ایسیو قطعاً خراب است.

تستر ایسیو شاید قبلا ها در شرکت های خودرو سازی استفاده چندانی نداشت به غیر از چند مورد خودروهای مونتاژ شده گران قیمت ولی با توجه به فراگیر شدن این دستگاه چه در علم مکانیک خودرو و چه در امر عیب یابی آن مورد استفاده قرار می گیرد .اگر چه این دستگاه مستقیما بر روی خودروهای داخلی به کار گرفته نمی شود. فن خنک کننده: کارکرد اشتباه فن یکی از مشکلات خودرو می باشد. خرابی ایسیو ممکن است موجب این مشکل بشود. جهت مطمئن شدن از خرابی ecu این امکان وجود دارد که ای سی یو خودرو را باز کنیم و و بر روی تستر با تغییر دمای آب و یا با مورد استفاده قرار دادن تست عملگر، کارکرد فن های دور آرام و دور تند را ببینیم. شیر برقی کنیستر: این شیر برقی دستور خودش را از ایسیو دریافت می کند و به محقظه کنیستر متصل است. در نتیجه مورد بررسی قراردادن این موضوع هم توسط دستگاه تستر ای سی یو و از ناحیه ایسیو قابل ارزیابی می باشد.

انواع تستر ایسیو

 

به جزء عملگر ها و سنسور ها می توان پارامتر های دیگری را نیز توسط دستگاه تستر ای سی یو نشان داد. مثلاً چراع چک و دور موتور خودرو. یکی از مهم ترین پارامتر ها در حوزه تعمیرات میزان جریان مصرفی توسط ایسیو است که عموماً باید زیر 0.3 آمپر باشد که این موضوع به نوع ای سی یو هم مربوط است. اگر مقداری بالاتر از آنچه گفته شد نشان داده شود یعنی ecu خراب است.همچنین در نظر داشته باشید که چراغ 5 ولت که خروجی ای سی یو را نمایش می دهد هم اهمیت بسیاری دارد. جریان ورودی به ای سی یو توسط باتری ماشین که ۱۲ ولت است تامین می شود و بعد از ورود به ایسیو از طریق آی سی رگولاتور تبدیل به ۵ ولت می شود. بنابراین خروجی ۵ ولت نشانگر عملکرد صحیح ecu است. عیب یابی پین های تغذیه عیب یابی پین های تغذیه یکی از توانایی های جذاب دستگاه تستر ایسیو است. ممکن است ای سی یو گاهاً از ناحیه پین ها با قطعی مواجه شود. مثلاً منفی یکی از پین های ecu از داخل برد قطع شود که موجب عملکرد بد خودرو می شود. در چنین شرایطی می توان از طریق تستر ای سی یو پین قطع شده را پیدا کرد و آن را تعمیر کرد. لاجیک سیستممورد استفاده این قسمت مربوط به تست سیم کشی است و ارتباطی با بخش تعمیرات ایسیو ندارد.

از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت تسترایسیو نگار خودرو و دیگر برند ها آپشن ها و ویژگی هایی است که بر روی آنها تعبیه شده است.با این محصول می توانید عملیات پروگرامر ایسیو را نیز انجام دهید که به صورت هوشمند برنامه دادن را مدیریت می کند و نیازی نیست که حتما از کامپیوتر برای کار کردن با آن، استفاده کنید.یک دستگاه تسترایسیو قوی یکی از ویژگی هایی که می تواند داشته باشد امکان پشتیبانی قوی آن می باشد .دستگاه های تستر ایسیو باید امکان اتصال به کانکتور های خودرو های ایرانی را نداشته باشد و اگر موردی از موارد گفته شده در این مطالب و یا بروشور داخل جعبه دستگاه بر روی اتومبیل شما خوانده نشود آن دستگاه مناسب ماشین شما نیست هرچند اگر طرفداران زیادی داشته باشد .بنابرین امکان نصب و تعبیه دستگاه تستر ایسیو بر روی وسیله نقلیه شما بسیار می تواند حائز اهمیت باشد .انواع دستگاه تستر ایسیو​ دستگاه تسترایسیو با توجه به کاربردی که دارند دسته بندی های متفاوتی وجود دارند.دستگاه تستر ایسیو می تواند مربوط به دور موتور خودروی شما باشدو یا مربوط به قسمت های مختلف خودرو که دارای سنسورهای برقی هستند نظیر دمای آب رادیات و یا حتی استپر خودروی شما .دستگاه تسترایسیوی مناسب یکی از ویژگی هایی که می تواند داشته باشد

.