هر کسی تا به الان یا در روزهای نه چندان دور این موضوع را درک کرده است که ایجاد یک کسب و کار اینترنتی میتواند یک جهش بزرگ در درآمد و سود باشد. برای شروع یک کسب و کار اینترنتی بهترین روش ممکن ایجاد یک وب سایت است. طراحی یک وب سایت هم می‌تواند آسان باشد و هم دشوار. با وجود سی ام اس های آماده مثل وردپرس طراحی وب سایت به ساده ترین شکل ممکن تبدیل شده است. ولی بعضی مواقع وب سایت هایی مورد نظر است که قابلیت پیاده سازی در وردپرس را ندارد و باید از بیس کار با یک زبان برنامه نویسی مثل php یا پایتون پیاده سازی شود.

پایتون یک زبان برنامه نویسی رایگان می باشد که نسبت به زبان های دیگر مدرن تر است و یادگیری آن بسیار آسان است. وب سایت های بسیاری در جهان وجود دارد که با پایتون نوشته شده اند همانند سایت ردیت. اگر کسب و کار شما پیچیدگی خاصی ندارد و ساده می باشد به سراغ وردپرس بروید، ولی اگر به دنبال سایتی واکنش گرا و پویا هستید باید به سراغ پایتون از بهترین زبانهای موجود است بروید. در ادامه مطلب این زبان را معرفی کرده و مزیت های آن را معرفی می‌کنیم. یادتان باشد اگر می خواهید خودتان به یک طراح سایت تبدیل شوید پایتون به دلیل سادگی و حرفه ای بودن بهترین گزینه است.

معرفی پایتون

1980 میلادی بود که زبان برنامه نویسی پایتون برای استفاده در طراحی سایت رونق پیدا کرد. این زبان متن باز بوده و شی گرا است و این قدر حرفه ای می باشد که با اینکه سالهای زیادی نیست که به جهان معرفی شده ولی آدم های بسیاری را به سمت خود کشانده و از آن جالب تر برنامه نویسان بسیاری را مجبور کرده که زبان قبلی خود را رها کنند و به سمت این زبان بیایند. مهمترین عاملی که باعث محبوبیت این زبان شده است سادگی آن در عین حرفه ای بودن آن است که موجب افزایش سرعت کار برنامه نویسان شده است. ابزارها و کتابخانه های زیاد در زمینه برنامه نویسی وب، داده کاوی، اپلیکیشن و موارد نفوذ و هک برای این زبان وجود دارد.

برای طراحی سایت با پایتون باید از یکی از فریم ورک های موجود استفاده کرد. Django محبوب ترین فریم ورک برای این کار است و با استفاده از آن وب اپلیکیشن های مختلفی را می‌توان پیاده سازی کرد. در ابتدای کار شما باید مشخص کنید که آیا پروژه شما کوچک است متوسط یا بزرگ؟ این کار به سبب آن است که هزینه طراحی سایت با پایتون این زیاد است و برای پروژه های کوچک و متوسط به صرفه نیست و همچنین توسعه و نگهداری آن در مراحل بعدی هزینه بر است. ولی اگر پروژه شما بزرگ است است و در سطح بالایی قرار دارد اعمال این هزینه از واجبات می باشد.

طراحی سایت با پایتون

پروژه های کوچک و متوسط با استفاده از cms وردپرس به نتیجه مطلوبی می توانند دست یابد ولی اگر سایت شما دارای ماژول های متنوعی است ست و کارکردهای منحصر به فردی را از سایت انتظار دارید بدون شک باید طراحی سایت تان را به وسیله یک زبان قدرتمند همچون پایتون انجام دهید.

از آنجا که زبان برنامه نویسی php قدمت طولانی تری دارد در طراحی سایت کماکان رتبه اول را به خود اختصاص داده است و سی ام اس های آماده همچون وردپرس با php نوشته شده اند. ولی پایتون با اینکه قدمت کمتری نسبت به پیچیدگی دارد ولی نرخ رشد آن بسیار سریع تر از php می باشد و در آینده نه چندان دور شاهد آن خواهیم بود که پایتون حرف اول را در برنامه نویسی وب خواهد زد. اثبات این امر شرکت های بزرگی هستند که با پایتون پیاده سازی شده اند همچون شرکت اینستاگرام،

ردیت و یاهو و همچنین قسمتی از گوگل و یوتیوب  را می توان اشاره نمود. برای داشتن وب سایت های قدرتمند همچون شرکت های نام برده صرفاً کار با پایتون کافی نیست و زیرساخت‌های لازم را برای داشتن یک سایت قدرتمند همچون پایگاه داده حرفه ای و فرانت اند های قدرتمند را باید داشت.زبان پایتون پردازش متن و تصویر و محاسبات علمی را با قدرت تمام انجام می دهد از امنیت بالایی برخوردار است و ما را از اشتباهات امنیتی مصون می کند. این زبان خوانایی و نظم قابل توجه ای را نسبت به سایر زبان ها دارد و برای استفاده کاربری gui میتوان از فریم ورک های PyQt و Kivy استفاده کرد.

فریم ورک جنگو به صورت کاملا متن باز بوده و از الگوی معماری mvt استفاده می کند. این فریم ورک رایگان در اختیار برنامه نویسان قرار داده شده است. توانایی استفاده مجدد و ارتباط تمامی اجزا با هم سریع بودن و آسان بودن آن باعث شده که توسعه یک سایت با این فریم ورک سرعت بالایی پیدا کند و امنیت قابل توجهی را کسب نماید. فریم ورک Web2Py توجه بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کرده است از آن جهت که ویژگی هایی همچون تست خطاها و ردیابی آن ها، پشتیبانی از معماری mvc و امنیت داده های بالا را در خود دارد. ‏فریم ورک Flask بسیار به زبان جاوا نزدیک است و این امر باعث شده کسانی که از جاوا به سمت پایتون تغییر جهت داده اند ارتباط آسان با این فریم ورک برقرار کنند. تفاوت فلسک با جاوا در ساده بودن و توسعه پذیر تر بودن آن است و برخلاف جنگ ها برای پیاده سازی پروژه های کوچک از آن استفاده می شود

زبان پایتون پردازش متن و تصویر و محاسبات علمی را با قدرت تمام انجام می دهد از امنیت بالایی برخوردار است و ما را از اشتباهات امنیتی مصون می کند. این زبان خوانایی و نظم قابل توجه ای را نسبت به سایر زبان ها دارد و برای استفاده کاربری gui میتوان از فریم ورک های PyQt و Kivy استفاده کرد.